Fundacja TVN "Nie jesteś sam"

OCENY
Fundacja TVN Fundacja TVN Fundacja TVN Fundacja TVN Fundacja TVN Fundacja TVN Fundacja TVN Fundacja TVN Fundacja TVN Fundacja TVN
Fundacja TVN "Nie jesteś sam"
MIASTO
Warszawa
Fundacja TVN "Nie jesteś sam"
KOD POCZTOWY
02-952
Fundacja TVN "Nie jesteś sam"
ULICA
Wiertnicza 166
Fundacja TVN "Nie jesteś sam"
WOJEWÓDZTWO
mazowieckie
Fundacja TVN "Nie jesteś sam"
KRS
0000014124
KRÓTKI OPIS

Fundacja TVN „nie jesteś sam” została założona w maju 2001 roku przez Zarząd TVN. Na czele tego przedsięwzięcia stanęła Bożena Walter.

Stacja pokrywa wszystkie koszty związane z utrzymaniem Fundacji, tak więc zdobyte przez nas pieniądze w całości mogą być przekazywane na rzecz naszych podopiecznych. “Fundacja TVN dysponuje potężną bronią, jaką jest dostęp do telewizji. Wystarczy wiarygodnie opisać telewidzom zdarzenia i pokornie prosić o nadsyłanie pieniędzy, czyli SMS-ów.” – mówi Pani Prezes.

Postanowiliśmy, że w pierwszej kolejności będziemy pomagać bohaterom reportaży telewizyjnych. Jak mówi Bożena Walter “to był mądry, i bezpieczny ruch. Osoby, którym zaczęliśmy pomagać, były sprawdzone przez dziennikarzy. Nie wchodziło w grę oszustwo, a dziennikarz mógł nie tylko pokazać czyjś dramat na antenie, ale także dzięki fundacyjnym pieniądzom często całkowicie zmienić życie swojego bohatera.”

Tak więc od lat pomagamy bohaterom TVN-owskich programów („Pod Napięciem”, „Rozmów w Toku”, „UWAGI!”,  „Faktów”, czy wreszcie fundacyjnych „Zielonych Drzwi” I in.). Ale to tylko cząstka spraw podejmowanych przez Fundację. W drugiej kolejności reagujemy na tysiące indywidualnych próśb przychodzących do nas za pośrednictwem listów lub maili. Wszystkie podlegają dokładnej weryfikacji przeprowadzanej przez wyspecjalizowanych pracowników Fundacji.  

Fundacja bardzo często ma do czynienia z przejmującymi ludzkimi historiami, w których skomplikowane choroby łączą się z biedą. Pomagamy ciężko chorym dzieciom, ale nie zapominamy o ludziach starszych i samotnych. Wspieramy osoby niesłyszące, dotknięte chorobami genetycznymi, pomagamy niepełnosprawnym – finansujemy turnusy rehabilitacyjne, kupujemy wózki inwalidzkie, protezy kończyn. Na pomoc Fundacji TVN mogą liczyć także szpitale i ośrodki pomocy, tj. domy dziecka, ośrodki rehabilitacji. Poza tym Fundacja TVN „nie jesteś sam” zajmuje się zakupem sprzętu medycznego dla placówek medycznych. W zależności od posiadanych środków pomagamy również w remontach specjalistycznych klinik w szpitalach.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy z rozmiaru tragedii, jakie dotykają tysiące ludzi wokół nas. Tak samo, jak nie mieliśmy pojęcia, ile radości, satysfakcji I poczucia sensu może dawać pomaganie ludziom w potrzebie. Dlatego pomagamy pomagać.Formularz kontaktowy do placówki
arrow
NADAWCA
arrow
EMAIL
arrow
TEMAT
arrow
TREŚĆ WIADOMOŚCI
arrow
PRZEPISZ TEKST Z OBRAZKA
 
dada

Infomedical.pl- Polska Informacja Medyczna- największa baza medyczna w Polsce, polska Służba Zdrowia skatalogowana w największej internetowej bazie.

W Infomedical znajdą Państwo placówki medyczne między innymi z takich miast jak: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin , Katowice, Białystok , Gdynia, Częstochowa, Sosnowiec, Radom, Kielce, Gliwice, Toruń. Znajdź polskie szpitale, przychodnie, gabinety, polskich lekarzy. Wyszukaj medyczne informacje- apteki, zdrowie, uroda, operacje plastyczne. W Infomedical znajdziesz oferty pracy dla Służby Zdrowia- personelu medycznego i lekarzy takich jak: ginekolog, stomatolog, chirurg, dentysta.
Polska Informacja Medyczna jest dostępna również dla osób z Polski i krajów Unii Europejskiej, zainteresowanych turystyką medyczną.

Portal Infomedical.pl jest codziennie rozbudowany o bieżące informacje z Polskiej Służby Zdrowia.