Ama Canem

OCENY
Ama CanemAma Canem Ama CanemAma Canem Ama CanemAma Canem Ama CanemAma Canem Ama CanemAma Canem
Ama Canem
MIASTO
Łódź
Ama Canem
KOD POCZTOWY
90-502
Ama Canem
ULICA
Żeromskiego 85 M 25
Ama Canem
WOJEWÓDZTWO
dolnośląskie
Ama Canem
TELEFON
(42) 637 46 24
Ama Canem
PARKING
nie
Ama Canem
NFZ
nie
Ama Canem
KRS
0000179268
KRÓTKI OPIS

Nasza Fundacja powstała w celu prowadzenia zajęć dogoterapii jako działań wspierających terapię osób niepełnosprawnych. Pomagamy w tworzeniu właściwych relacji między człowiekiem i zwierzęciem. Niesiemy radość poprzez kontakty zwierzętami.

       Praca w Fundacji opiera się na wolontariacie. Większość pracujących w Fundacji wolontariuszy to jednocześnie przewodnicy psów. Obecnie pracuje u nas 50 wolontariuszy - są wśród nich terapeuci, lekarze, studenci, uczniowie szkół ponadpodstawowych, oraz inne osoby, które chcą nam pomagać i doskonale wiedzą jak to robić.

        Obecnie pracujemy z 40 psami. Są wśród nich: golden retriever, flat coated retriever, labrador retriever, berneński pies pasterski, nowofunland, seter szkocki "gordon', seter irlandzki, owczarek australijski.

        Działamy w wielu łódzkich placówkach. W ośrodkach prowadzimy zajęcia dla osób z różnymi rodzajami schorzeń (autyzm, mutyzm, Zespół Downa, MPD, ADHD, upośledzenia umysłowe, zaburzenia słuchu i mowy i wiele innych).

        W spotkaniach z naszymi psami zawsze uczestniczy terapeuta oraz pies z przewodnikiem. Zajęcia odbywają się w zależności od potrzeb i możliwości indywidualnie lub w małych grupach, a program zajęć dostosowany jest do potrzeb i możliwości każdej osoby.

        Dla dzieci z przedszkoli, szkół i świetlic przygotowaliśmy cykl spotkań w ramach socjoterapii i zajęć dydaktycznych. W zależności od rodzaju placówki prowadzimy pogadanki na temat relacji człowiek - zwierzę, przybliżamy pracę naszych wolontariuszy i psów. Przeprowadzamy zajęcia mające na celu poznanie psa jako przyjaciela, powiernika, towarzysza zabaw, uświadomienie odpowiedzialności wynikającej z posiadania psa, naukę podstawowych zasad układania psa i opiekowania się nim, poznanie historii psa i ras, budowanie pozytywnego stosunku do zwierząt, przełamywanie lęków jak również naukę zachowania w przypadku ataku ze strony psa. 

        Zajęcia prowadzone dla osób starszych mają przede wszystkim charakter oddziaływań psychoterapeutycznych.

         Psy pracujące w naszej Fundacji przechodzą najpierw kwalifikacyjne - testy psychologiczne, a po ich pozytywnym wyniku są przygotowywane przez trenerów i opiekunów do egzaminów końcowych i pracy w ośrodkach. Przez cały okres pracy w fundacji odbywają szkolenia doskonalające i okresowe badania lekarskie.


REGON:       473207690
PKO BP  34 1020 3408 0000 4702 0113 1804Formularz kontaktowy do placówki
arrow
NADAWCA
arrow
EMAIL
arrow
TEMAT
arrow
TREŚĆ WIADOMOŚCI
arrow
PRZEPISZ TEKST Z OBRAZKA
 
dada

Infomedical.pl- Polska Informacja Medyczna- największa baza medyczna w Polsce, polska Służba Zdrowia skatalogowana w największej internetowej bazie.

W Infomedical znajdą Państwo placówki medyczne między innymi z takich miast jak: Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin , Katowice, Białystok , Gdynia, Częstochowa, Sosnowiec, Radom, Kielce, Gliwice, Toruń. Znajdź polskie szpitale, przychodnie, gabinety, polskich lekarzy. Wyszukaj medyczne informacje- apteki, zdrowie, uroda, operacje plastyczne. W Infomedical znajdziesz oferty pracy dla Służby Zdrowia- personelu medycznego i lekarzy takich jak: ginekolog, stomatolog, chirurg, dentysta.
Polska Informacja Medyczna jest dostępna również dla osób z Polski i krajów Unii Europejskiej, zainteresowanych turystyką medyczną.

Portal Infomedical.pl jest codziennie rozbudowany o bieżące informacje z Polskiej Służby Zdrowia.